Halıların Vakumlanma Sıklığı Nasıl Belirlenmelidir?

Halıların temizliğinde vakum ile temizlik çok önemli bir yöntemdir. Vakumla temizlemede halıların ipliklerinin aralarına girmiş kir, etkili bir oranda temizlenebilir. Yüzde yüz sonuç vermese de, yani tüm kir temizlenemese de, vakumla temizlik ile halıların ömrü uzatılabilir.

Vakumla temizlik için ideal bir makineniz varsa, hangi sıklıkta makinenizi çalıştırmanız gerektiğini bilmek, halıların temiz kalmasında ve uzun ömürlü olmalarında faydalı olacaktır. Araştırmalara göre basit kirler için haftada bir yapılacak vakumla temizleme iş görecektir. Evde çocuklar varsa halılar normal kir seviyesine ulaşır. Bu nedenle haftada 1-2 kez temizlik şarttır. Eğer evde sigara içiliyorsa veya hayvan besleniyorsa, vakumla temizlemeyi haftada 2-3 kez düşünmek gerekir. Son olarak çok sayıda üyesi olan, geniş ailelerde temiz halılar için her gün temizlik yapmak doğru olandır.

Avcılar halı yıkama olarak uygun fiyat ve kampanyalarla hem halılarınızın temizliğine hem de uzun süre ilk günkü gibi kalmalarına çalışıyoruz. Bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.