Halı Yıkama Firmanızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnternetten önceki dönemde zaten halı yıkama fabrikaları ülkemizde pek yaygınlaşmamıştı. Son 7-8 yılda ise bu alanda çalışmaya başlayan birçok firma mevcut. Rekabet, müşterilere sunulan hizmetin kalitesini artırması açısından oldukça önemlidir. Tekel oluşturmuş firmaların piyasada bulunması halinde hem hizmetin ya da ürünün fiyatı fahiş miktarlara ulaşır, hem hizmet kalitesi düşer. Çünkü tüketicinin gidebileceği başka firma yoktur.

Halı yıkama alanında faaliyet gösteren firmalar arasında da oldukça çetin bir hizmet yarışı bulunmaktadır. Biz de sizler için, çok sayıda şirket arasından halılarınızı yıkatacağınız firmayı seçerken nelere dikkat etmenizi belirten bir öneriler listesi hazırlamak istedik.

Halı Yıkama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Halı yıkama firmanızın, olabildiğince evinize yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü mesafe ne kadar fazla olursa, maliyet o kadar artar. Bununla birlikte bazı firmalar, bulunduğunuz bölgedeki tüm halıları birlikte teslim etmeyi planlayabilirler. Bu da halılarınızın geç teslim olmasına sebep olabilir. Bir sorunla karşılaştığınızda uzak mesafeye gitmektense yakın mesafedeki bir adrese gitmek de şüphesiz önemlidir. Örneğin biz yalnızca Avcılar Halı Yıkama olarak hizmet vermekteyiz. Bazı firmalar tüm İstanbul’a çalışabildiklerini söylemektedir. Bizim tercihimiz sadece Avcılar ilçesi sınırları içerisinde çalışmaktır.
  2. Halılarınız hangi makinelerle yıkanacağı, en önemli hususlar arasındadır.Buna özen göstermelisiniz.
  3. Yine halılarınızın temizliğinde kullanılacak deterjanların niteliği, sağlığa yönelik tehlike barındırıp barındırmaması, dikkat edilecek bir diğer husustur.
  4. Müşteri memnuniyetini öncelemiş ve hizmetlerine güvenen halı yıkama firmaları, hizmetlerinin beğenilmemesi, halıların yeterince temiz olmaması halinde ücret iadesini kabul ederler. Biz de kurulduğumuz günden beri bu prensiple faaliyet gösteriyoruz.
  5. Seçtiğiniz firmanın internette diğer kullanıcılar tarafından nasıl yorumlandığını da araştırınız. Bazı mimli halı yıkama firmaları, internet sitelerinde sınırsızca ve desteksizce hizmet vaadinde bulunmakta ama gerçekte müşterilerini mağdur etmektedirler.

Siz de bu basit prensiplere riayet ederek uzun yıllar çalışabileceğiniz, işine özen gösteren, hak yemekten korkan bir halı yıkama firması bulabilirsiniz.